Ремонт розпилювачів дизельних форсунок

У дизельних двигунах основним елементом, що здійснює подачу палива в камери згоряння, є форсунки. Однак для забезпечення якісної детонації пального, необхідно домогтися подрібнення рідини до мікроскопічних крапель. Дану роботу виконують розпилювачі палива. Наявність проблем і недоліків в конструкції даних виробів призводить до зниження характеристик і функціональності двигуна, а також сприяє утворенню інших проблем, які збільшують вартість загального ремонту. Своєчасне усунення неполадок допоможе скоротити витрати і добитися ефективної роботи мотора.

Основні ознаки несправності розпилювачів

Існує ряд симптомів, які свідчать про наявність проблем з системою впорскування палива. Основними з них є:

  •          складність запуску двигуна;
  •          підвищена витрата палива;
  •          наявність чорного диму;
  •          нерівномірна робота двигуна;
  •          несподіване виключення двигуна та інше.

При неправильному розпиленні палива на стінках циліндрів може утворитися нагар. Надлишки подається пального або зайва щільність повітряно-паливної суміші знижують коефіцієнт стиснення, призводять до зменшення характеристик потужності.

Види ремонту

Відновлення системи розпилення пального може проводитися декількома способами, що відрізняються рядом особливостей. виділяють:

  1.        Профілактичні роботи. Використання промивних сумішей і присадок допомагає усунути скупчення бруду і нагару. Також розпилювачі можна зняти, щоб виконати їх чистку з використанням за допомогою спеціальних складів. Профілактика допомагає підтримувати функціональність виробу і вчасно визначити наявність неполадок.
  2.        Відновлення. У ряді випадків розпилювачі можна відремонтувати. Незначні дефекти усуваються шляхом розточування або іншого методу на спеціалізованих верстатах. Роботи проводяться професіоналами, оскільки точність розмірів впливає на якість впорскування палива.
  3.        Заміна. Якщо виріб не підлягає відновленню, його необхідно замінити. Даний спосіб найбільш витратний. При цьому на ринку не завжди можна знайти оригінальні деталі.

У домашніх умовах виконати ремонт форсунки не вийде. Єдиним варіантом самостійного проведення робіт стає заміна виробів або їх чистка. При цьому для заміни потрібно зняти всю форсунку з двигуна.