Проблема відсутності подачі палива до форсунок

Досить часто при використанні неякісного пального або механічних пошкодженнях паливна система пошкоджується. Тривалий час експлуатації також впливає на знос деталей. Дані проблеми стають причиною зниження функціональності і характеристик системи подачі пального. Багато власників дизельних автомобілів стикаються з проблемою відсутності або утрудненою подачі палива до форсунок двигуна. Несправність може бути пов'язана з рядом вузлів системи, тому для встановлення причин неполадки потрібно провести комп'ютерну діагностику.

Що виявляється в ході діагностики?

Якщо автомобіль був проведений не більше 10 років тому, помилка може видаватися на бортовий комп'ютер. Якщо такого немає, буде потрібно підключити техніку до автомобіля для проведення діагностики робочих параметрів. В ході перевірки виявляються дрібні відхилення. Процес полягає в порівнянні заводських показників з фактичними, тому навіть досвідченому фахівцеві для проведення діагностики буде потрібно не менше 1-2 годин. В ході перевірки визначаються:

  •          робочий тиск в системі подачі палива;
  •          справність моменту вприскування пального в циліндри;
  •          правильність змішування палива з повітрям;
  •          якість розпилення пального та інше.

Утруднення подачі палива може виникати через забруднення магістралей, форсунок і розпилювачів. Також відсутність пального при запуску характеризується проблемами в ПНВТ (несправність плунжеров, клапанів, муфт і так далі).

Як усунути неполадки?

У більшості випадків труднощі при подачі палива виникають через скупчення бруду в різних вузлах системи. Закупорювання виникають через неякісне пальне. Щоб уникнути недоліків в роботі, рекомендується виконувати профілактику. Вона буває декількох видів:

  •          використання присадок після кожної заправки;
  •          своєчасне обслуговування паливної системи і її елементів;
  •          періодичне проведення діагностики та інше.

У теплу і холодну пору року варто заливати певний вид дизельного палива. Багато некомпетентні АЗС розбавляють зимову солярку для отримання додаткового прибутку. Це нерідко стає причиною замерзання пального в магістралях, що не дозволяє здійснити його подачу в двигун. Якщо проблема все ж виникла, усунути її за допомогою таких дій:

  1.        Заміна несправних елементів. Якщо в ході діагностики були виявлені неполадки з конкретними деталями, їх можна замінити на нові. Рекомендується купувати тільки оригінальні запчастини або взаємозамінні деталі, відповідні марці паливної системи.
  2.        Ремонт проблемних вузлів. У ряді випадків, при високій ціні запчастин, можна виконати відновлення форсунок або несправних елементів. Для цього буде потрібно спеціальне обладнання і професійні навички.
  3.        Прогрів магістралей. Якщо причина полягає в замерзанні палива, можна розморозити його за допомогою теплової гармати або іншого обладнання.

При замерзанні солярки, відбувається парафінізация палива. Пальне випадає в осад і забиває фільтри. Це основна причина труднощів при подачі солярки. В процесі відігрівання палива можна використовувати паяльники або інші металеві нагрівачі.