Проблема підвищеної витрати палива
Тривала експлуатація автомобіля без обслуговування системи подачі палива позначається на функціональності і характеристиках механізмів. Підвищена витрата пального виникає по ряду причин, серед яких:
- несправності плунжерній пари;
- утворенню зазорів та люфтів між механізмами;
- значний знос деталей;
- збільшення тиску в системі та інше.
Усунення даних проблем допомагає досягти стабільної подачі палива відповідно до заводських вимогами. Своєчасне проведення діагностики та обслуговування допомагає виключити ймовірність утворення недоліків. Однак вони можуть виникати в ході механічних впливів або використання неякісної солярки.
Як усунути неполадки?
У більшості випадків для відновлення робочих параметрів досить виконати ремонт несправного вузла. Якщо пошкодження деталей не дозволяють відновити геометрію та функції запчастин потрібно виконати заміну вироби. Рекомендується купувати оригінальні деталі від виробника автомобіля. Однак на багато старих машин запчастини вже не випускаються. Рішенням стає підбір деталей по VIN-коду або маркування автомобіля, а також в каталозі виробників.
Діагностика
Щоб точно визначити причину підвищеної витрати палива на дизельному автомобілі, необхідно виконати діагностику системи подачі пального з використанням сучасних комп'ютерів і програм. Вони підключаються до машини для визначення характеристик та параметрів паливної системи під час роботи. В ході діагностики перевіряються:
- паливний насос високого тиску;
- магістралі, по яких подається пальне;
- розпилювачі та форсунки;
- додаткові вузли системи (клапани, ПННТ та інше).
Діагностика є важливим етапом, оскільки на око визначити причину підвищеної витрати вкрай складно. Заміна справних деталей лише призведе до додаткових витрат.
Єтапи проведення ремонту
Після визначення всіх неполадок потрібно витягти несправну деталь для її ремонту або заміни. Процес досить складний при наявності проблем в ПНВТ. Для заміни запчастин потрібно:
- загнати автомобіль на яму або підйомник;
- повністю демонтувати ПНВТ (може знадобитися зняття елементів, що заважають);
- виконати розбирання насоса до моменту досягнення несправної деталі;
- вийняти запчастини, які потребують ремонту або заміни;
- встановити відновлену деталь і провести збірку.
В ході проведення ремонту можуть знадобитися спеціальні інструменти і стенд для перевірки робочих параметрів після заміни деталей. Якщо ви не володієте достатнім досвідом і знаннями в області ремонту ПНВТ, ми не рекомендуємо виконувати роботи самостійно. Після установки насоса потрібно виставити мітки по колінчастого валу і враховувати ряд інших нюансів.