Особливості експлуатації плунжерних пар в ПНВТ

Швидкість і момент подачі палива в двигун залежить від великої кількості елементів, що взаємодіють в системі подачі пального. ПНВТ є ключовим елементом. Він складається з безлічі деталей, основною з яких є плунжерні пари. Це невелика деталь здійснюється забір і нагнітання пального для його подачі в магістралі паливної системи. Виріб складається з плунжера і втулки, які обертаються в різних площинах. Плунжерная пара виробляється з точністю до 1-3 мкм, щоб забезпечити оптимальний тиск з урахуванням характеристик двигуна. 

Що необхідно враховувати при експлуатації плунжерній пари?

Точність розмірів і геометрія впливають на паркан палива і протікання. Згодом виріб піддається великому зносу. Спочатку плунжер захищений плівкою, яка підвищує ступінь ковзання циліндра у втулці. Однак дрібні тверді частинки сприяють пошкодженню захисного шару, що підвищує знос. Щоб уникнути негативних впливів, рекомендується:

  •          заливати тільки перевірене, якісне паливо;
  •          використовувати присадки після кожної заправки;
  •          періодично проводити обслуговування згідно з вказівками виробника;
  •          своєчасно усувати проблеми та інше.

При дотриманні цих умов, ступінь зносу деталі значно знизиться, що дозволить продовжити термін служби механізму. 

Як визначити наявність несправностей?

Оскільки плунжерні пари є не єдиним елементом ПНВТ, виявити неполадку в конкретному вузлі досить складно. Недоліки в паливній системі можуть викликатися різними факторами, при цьому взаємодіючі механізми значно впливають на працездатність один одного. Найчастіше про проблеми з плунжерній парою сигналізують:

  •          ускладнений запуск двигуна на гарячу;
  •          нестабільна робота мотора;
  •          періодичні стрибки оборотів;
  •          нехарактерні стуки всередині ПНВТ;
  •          втрата потужності при натисненні педалі акселератора;
  •          підвищена витрата палива;
  •          ривки автомобіля під час руху та інше.

На жаль, дані симптоми також можуть з'явитися через проблеми з іншими механізмами і вузлами автомобіля (зокрема з двигуном). З цієї причини, для точного визначення недоліків потрібно виконати повну діагностику паливної системи.

Чи можна виконати ремонт плунжерній пари?

На багатьох автомобілях і техніці минулих років використовуються ПНВТ, які вже не підтримуються виробниками. При цьому запчастини на нові насоси коштують досить дорого. У разі виникнення поломок заміна несправного плунжера може значно вдарити по бюджету. На щастя, при малому зносі або незначних дефектах виріб можна відремонтувати. Відновлення геометрії плунжерних пар виконується на високотехнологічних верстатах з використанням міцних сплавів. При досить високій кваліфікації фахівця і наявності всього необхідного, проведення ремонтних робіт дозволить домогтися повного відновлення функціональності і характеристик виробу з мінімальними витратами.

Що краще - ремонт або заміна плунжерній пари?

У кожного варіанту є свої обмеження і недоліки. Установка нової деталі обійдеться дорожче, при цьому найчастіше досить складно знайти запчастини на старі ПНВТ. Більш того, використання реплік поганої якості лише збільшить витрати і послужить причиною появи нових проблем, тому необхідно використовувати оригінальні деталі або високоякісні ремонтні.

Ремонт, при якісному проведенні робіт, допомагає повністю відновити робочі параметри вироби, заощадивши бюджет. Однак ремонт буває неможливий, якщо плунжерна пара:

  •          зазнала сильних пошкоджень;
  •          вже ремонтувалася раніше;
  •          підібрана неправильно, заклинило.

Нерідко трапляються випадки, коли при заміні деталей використовуються невідповідні запчастини. У таких ситуаціях виконати маніпуляції з виробом не вийде, оскільки він втратить свої експлуатаційні властивості.

Залежно від вимог, власники мають право самостійно вирішити спосіб відновлення ПНВТ. Однак при вирішенні відремонтувати плунжерну пару, необхідно враховувати, що не кожна організація має необхідне обладнання і кваліфікованих фахівців для якісного відновлення деталі.